najlepsze fryzury sportowe

Najlepsze fryzury sportowe – wygodne i stylowe rozwiązania

Spis treści
  1. Stylowy kucyk
  2. Wysoko upięte włosy
  3. Plecione upięcia
  4. Fryzury sportowe – porady i wskazówki

Kto stwierdził, że podczas treningu dziewczyny muszą wyglądać niedbale? To nonsens! Chociaż zaleca się unikanie makijażu na siłowni, to co z włosami? Tutaj mamy pole do popisu. W zależności od rodzaju aktywności oraz długości i gęstości włosów możemy wybrać odpowiednie fryzury.

Dla osób aktywnych fizycznie proponujemy fryzury wygodne, łatwe w utrzymaniu, ale oczywiście również stylowe. Sprawdź nasze propozycje!

jaka fryzura na trening

Stylowy kucyk

Kucyk zwany również końskim ogonem to chyba najpopularniejsza fryzura dla osób aktywnych fizycznie. Nic dziwnego, jest niezwykle prosta, ale przy tym efektywna. Aby zachować styl i elegancję po rozczesaniu włosów warto zastosować piankę lub żel, które dodadzą im sprężystości i ułatwią stylizację. Dzięki temu upięcie zachowa swój kształt przez cały trening. Włosy zbieraj z tyłu głowy i zwiąż gumką. Aby nadać jeszcze więcej stylu możesz wybrać ozdobną frotkę lub nieustannie modne scrunchie. Wysokość kucyka możesz dobrać do własnych preferencji.

Wysoko upięte włosy

Większość sportsmenek uwielbia koki i to w różnej postaci. Możesz postawić na niechlujne upięcie, które wygląda uroczo lub wybrać mocne upięcie. Wybierając żel do włosów nadasz włosom mokry wygląd i zapewnisz trwałość fryzury przez cały trening. Wygładź włosy i zwiąż je na czubku głowy, lub wyciągnij pojedyncze pasma, aby wyglądać bardziej delikatnie.

Plecione upięcia

Splecione włosy to gwarancja utrzymania fryzury w nienaruszonym kształcie oraz atrakcyjnego i stylowego wyglądu. To efektywne, ale jednocześnie klasyczne upięcie jest niezwykle proste do wykonania. Po rozczesaniu włosów zbierz je wysoko w kucyk, a na końcówki włosów nałóż olejek zabezpieczający. Teraz pora na zaplecenie warkocza według własnych upodobań, może być mocno spięty lub luźniejszy, tak jak chcesz. Na końcu zepnij go mocno gumką.

Fryzury sportowe – porady i wskazówki

Jeżeli chcesz mieć kontrolę nad swoją fryzurą podczas aktywności fizycznej, załóż opaskę, która nie tylko utrzyma włosy na miejscu, ale może także stać się kolorowym i atrakcyjnym dodatkiem do całości stylizacji. Dodatkowo, włosy nad czołem możesz ułożyć w quiff, co zapewni dodatkową wygodę i nie będzie Cię dekoncentrować. Grzywkę natomiast możesz zaczesać do tyłu, upiąć lub ułożyć na bok, dostosowując fryzurę do swoich preferencji.
modne fryzury na trening
Wybierając gumkę, upewnij się, że nie ma metalowej końcówki, ponieważ metal może uszkodzić włosy i powodować ich łamanie. Ważne jest także, aby wybrać gumkę o odpowiedniej elastyczności, która nie będzie zbyt mocno ściskać włosów, co może prowadzić do uszkodzeń.
Wizyta

Chcesz umówić się na modelowanie?

Zadzwoń pod numerem 730 398 329 lub uzupełnij prosty formularz rezerwacyjny!